2018-2019 (Eastern AAA Hockey League)

PrintAll Active Standings for Organization Teams
Novice OMHA

Bracket

  • Feb 26-Mar 12
    Series A

    1st East vs 4th East

    TeamGPWLTPts
    1Quinte33006
    2Clarington30300
  • Feb 26-Mar 12
    Series B

    2nd West vs 3rd West

    TeamGPWLTPts
    1Markham43106
    2York-Simcoe41302
  • Feb 26-Mar 12
    Series C

    2nd East vs 3rd East

    TeamGPWLTPts
    1Peterborough53206
    2Whitby52304
  • Feb 26-Mar 12
    Series D

    1st West vs 4th West

    TeamGPWLTPts
    1Barrie43106
    2Richmond Hill41302
  • Mar 12-Mar 25
    Series E

    Winner Series A vs Winner Series B

    TeamGPWLTPts
    1Quinte22004
    2Markham20200
  • Mar 12-Mar 25
    Series F

    Winner Series C vs Winner Series D

    TeamGPWLTPts
    1Barrie21102
    2Peterborough21102

Novice ETA

Bracket

  • Feb 26-Mar 10
    Series G

    5th East vs 6th east vs 5th West

    TeamGPWLTPts
    1Central Ontario44008
    2Ajax-Pickering42204
    3Oshawa40400
  • Mar 11-Mar 23
    Series H

    Loser Series A vs Loser Series C ** (Add Winner Series G If From East Division.) **

    TeamGPWLTPts
    1Clarington31113
    2Central Ontario21102
    3Whitby10011
  • Mar 11-Mar 21
    Series I

    Loser Series B vs Loser Series D. ** (Add Winner Series G If From West Division.) **

    TeamGPWLTPts
    1Richmond Hill32104
    2York-Simcoe31202
  • Mar 22-Mar 31
    ETA Championship

    Winner Series H vs Winner Series I

    TeamGPWLTPts
    100000
    200000

Minor Atom ETA

Bracket


Minor Peewee ETA

Bracket

  • Feb 26-Mar 10
    Series G

    East Division - 5th vs 6th vs 7th

    TeamGPWLTPts
    1Kingston33006
    2Clarington42204
    3Oshawa30300
  • Feb 26-Mar 11
    Series H

    West Division - 5th vs 6th

    TeamGPWLTPts
    1Markham43106
    2Richmond Hill41302
  • Mar 09-Mar 20
    Series I

    Loser Series A vs Loser Series C vs Winner Series G

    TeamGPWLTPts
    1Whitby33006
    2Kingston31202
    3Quinte20200
  • Mar 09-Mar 20
    Series J

    Loser Series B vs Loser Series D vs Winner Series H

    TeamGPWLTPts
    1Ajax-Pickering33006
    2Markham32104
    3North Central40400
  • Mar 21-Mar 31
    ETA Championship

    Winner Series I vs Winner Series J

    TeamGPWLTPts
    100000
    200000

Peewee OMHA

Bracket

  • Feb 19-Mar 05
    Series A

    1st East vs 4th West

    TeamGPWLTPts
    1Quinte33006
    2Central Ontario30300
  • Feb 19-Mar 05
    Series B

    2nd West vs 3rd West

    TeamGPWLTPts
    1Markham53117
    2Richmond Hill51313
  • Feb 19-Mar 05
    Series C

    2nd East vs 3rd East

    TeamGPWLTPts
    1Clarington33006
    2Whitby30300
  • Feb 19-Mar 05
    Series D

    1st West vs 4th West

    TeamGPWLTPts
    1York-Simcoe53206
    2Ajax-Pickering52304
  • Mar 05-Mar 18
    Series E

    Winner Series A vs Winner Series B

    TeamGPWLTPts
    1Quinte33006
    2Markham30300
  • Mar 05-Mar 18
    Series F

    Winner Series C vs Winner Series D

    TeamGPWLTPts
    1York-Simcoe43106
    2Clarington41302
  • Mar 18-Mar 19
    Play-In Game (If Necessary)

    Loser Series E vs Loser Series F if Quinte advances to OMHA Championship.


Bantam ETA

Bracket


Minor Midget ETA

Bracket


Atom Hosted by Barrie

Bracket

  • Mar 15-Mar 17
    Round Robin
    TeamGPWLTPts
    1Barrie00000
    1Clarington00000
    1Halton00000
    1Oakville00000
    1Peterborough00000
  • Mar 17-Mar 17
    Gold Medal Game

    March 17 2019, Holly Community Centre, 12:00 PM

  • Mar 17-Mar 17
    Bronze Medal Game

    March 17 2019, Holly Community Centre, 10:00 AM


Printed from etahockey.com on Monday, March 18, 2019 at 10:03 AM